خدمات موجود روستا

روستای لاو از سلسه مراتب خدماتی و امکانات به شرح زیر برخوردار است:

خدمات زیربنایی (تاسسیات و تجهیزات عمومی)

  • شبکه ارتباطی:

این روستا دارای تلفن ثابت خانگی و تلفن همراه می باشد. علاوه بر این از ۵ شبکه تلویزیونی سراسری نیز بهره مند می باشند.

  • شبکه آب رسانی:

روستای لاو دارای شبکه آب آشامیدنی لوله کشی می باشد. آب آشامیدنی روستا از طریق یک حلقه چاه نیه عمیق در فاصله ۱۲۰۰ متری روستا تامین می شود و اهالی روستا از کیفیت آب آشامیدنی راضی هستند.

  • شبکه برق رسانی:

برق رسانی به شهرک توسط اداره برق شهرستان مبارکه صورت گرفته است و براساس مطالعات صورت گرفته کلیه منازل مسکونی، تجاری، اداری و خدماتی از نعمت برق برخوردار می باشند. سیستم برق رسانی در سال ۱۳۶۰ به شبکه برق سراسری متصل گشته است.

  • شبکه گازرسانی:

در حال حاضر ورستا به شبکه گازرسلنی متصل می باشدو این اقدام از سال ۱۳۸۶ با مشارکت مردم صورت گرفته است.

خدمات رفاهی (اجتماعی- اقتصادی)

  • آموزشی

از لحاظ خدمات آموزشی روستای لاو دارای یک واحد مدرسه ابتدایی می باشد. مدرسه در بخش جنوبی روستا واقع شده است. مدرسه متناسب با نیاز تعداد دانش آموزان می باشد ولی ساختمان، قدیمی و فاقد استحکام می باشد. روستای لاو فاقد احد دبیرستان و پیش دانشگاهی بوده و دانش آموزان باید به شهر مجلسی مراجعه کنند.

  • درمانی:

روستای لاو فاقد خانه بهداشت می باشدو واهالی برای بهره بری از خدمات درمانی بایستی به به روستای حوض ماهی و شهرهای مجلسی و مبارکه مراجعه کنند .

  • بهداشتی:

روستای لاو در وضع موجود دارای یک واحد حمام عمومی می باشد. که در حال حاضربه علت وجود حمام خصوصی در منازل و عدم تمایل روستایییان به استفاده از حمام عمومی بلااستفاده می باشد. گورستان روستا نیز در بخش جنوب غربی روستا اوقع شده است که شال یک واحد غسالخانه می باشد.

  • جمع آوری و دفع آب های سطحی، فاضلاب و پسآب:

فاضلاب و پساب در روستا از طریق چاهای حفر شده در داخل منازل دفع می گردد. آب های سطحی روستا نیز در سطح منازل و معابر جاری شده و باعث ایجاد گل و لای در معابر خاکی می گردد. و در نهایت به سمت چشمه های روستا و زمین های اطراف روستا سرازیر می گردد. دفع زباله نیز از طریق دهیاری و بخشداری جمع اوری و در بخش ۵ کیلومتری از روستا دفع و سوزانده می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

6 − دو =

فهرست